ALTERNATİF DOĞUŞ GAZETESİ ÇTN Yapım & Ajans

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Hoçvanlılardan birlik mesajı

Hoçvanlılardan birlik mesajı

Tarih 01 Ocak 2011, 16:29 Editör

Hoçvanlılardan birlik mesajı

 Hoçvanlılardan birlik mesajı

Ardahan Merkeze bağlı 21 köyün derneğini çatısı altında bir araya getiren ve Ardahan dernekleri arasında en ciddi kurumlar arasında ilk sırayı alan Hoçvan Federasyonu İstanbul’da düzenlediği dayanışma gecesinde  yüzlerce Hoçvanlı bir araya geldi.
Ardahan İli Hoçvan Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği geceye tüm Hoçvan Dernekleri tam destek verirlerken, gecede yaşanan coşku birlik beraberlik görülmeye değerdi.. 

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Hoçvan Federasyonu ‘nun Beylikdüzü’nde  ışıldak salonunda düzenlediği gecede yapılan sunum ve konuşmaların Türkçe ve Kürtçe olması dikkat çekti.
Hoç-Fed Başkanı Osman Avşar, gecede yaptığı konuşmasında "iki dil tartışmalarının devam ettiği bir süreçte Kürt halkının kendi ana dilinde konuşma isteminin haklılığına değindi" Avşar’ın gündeme ilişkin konuşması salonu dolduran insanlar tarafından da alkışlar ile karşılık buldu.

 Hoçvanlılardan birlik mesajı

Hoç- Fed in düzenlediği geceye İstanbul, Ankara, İzmir ve Ardahan’dan da birçok konuğun katılması dikkat çekerken geceye Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Süleymanoğlu, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Caner Yıldırım, Meclis Üyesi Şemsettin Şimşek,  batı kentlerinde bulunan Ardahan Dernek Başkanları, KASİAD Başkanı çok sayıda iş adamı yanı sıra Ardahan AK Parti İl Genel meclis Üyesi Suat Hancıoğlu, Otbiçen (Kımılı) Köyü Derneği Ardahan Şube Başkanı Kerem Tekin, Gazeteci Fakir Yılmaz’ ve haber Marmara gazetesi Esenyurt temsilcisi Tuğba Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.
Gecede halkoyunları ekibinin gösterisi hoçvet üyelerini ve dostlarını doyasıya eğlendirdi ,

Özellikle geceye damgasını vuran Hoç-Fed başkanı Osman Avşar aslında sevgi ve barış mesajları vermiş oldu. Burada suat hancıoğlunun bulunması ve bunun yanında sevgili fakir yılmazın buralara kadar gelerek bu gecede yer almaları ayrı bir güzellik resmi olarak ortaya çıkan bir diğer güzellik oldu.Her anlamda ardahanın ve ardahanlının yanında yer alan sevgili fakir yılmazın yoğun olmasına rağmen buraya verdiği duruş gerçekten görülmeye değer bir tablo oluşturdu.Sadece ardahanda bulunarak değil her anlamda türkiyenin her bölgesindeki ardahanlıların yanında olduğu mesajını veren fakir yılmaz büyük bir takdir toplamış oldu.

 

yudali esenyurt yudali manxl gainmax film izle dizi izle mp3 indir

Bu haber 4048 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HOÇVAN

Hoçvanın Yasaklı Sesi ve Çığlığı: Kurbani Sural

Hoçvanın Yasaklı Sesi ve Çığlığı: Kurbani Sural Hoçvanın Yasaklı Sesi ve Çığlığı: Kurbani Sural

Aşkın Şit: "Salonlar bize artık sığmıyor"

Aşkın Şit: Aşkın Şit: "Salonlar bize artık sığmıyor"
Sevgili okur yeniden merhaba,01 Mayıs 2015

GALERİ

Ups haber v-pills altin çilek

ANKET

En çok hangi haberleri takip ediyorsunuz?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Haber Sistemi Alternatif Doğuş Gazetesi sitesi Haber Sistemi üzerinde çalışıyor, 2007 - 2008 © Haber Sistemi tamamen ÇTN geliştirme araçlarıyla üretildi ve ÇTN YAPIM Desteklidir. Tüm Hakları Alternatif Doğuş Medya Gurubuna aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi